Değerli Özfield Müşterileri,

Vergiler, finanslar ve sizin için özetlemeyi umduğum bireysel ve küçük işletmelerle alakalı birçok gelişme oldu. Bu gelişmeleri nasıl kullanabileceğinizi anlamanızda yardımcı olmak için bu makaleye linklerde ekleyeceğim.

 

 

Özet: Kişiler ve C Corplar için Vergi Beyanlarının Son Tarihi 15 Temmuz’a ertelendi. Eyaletlerin bu konu hakkında şu an açıklamarı yok, birçok eyalet hala 15 Nisan. Mevcut müşterilerimiz için biz otomatik olarak erteleme alıyoruz, yeni müşterimizseniz ve erteleme ihtiyacınız varsa, tax@ozfield.com adresine bilgilerinizi içeren bir e-posta gönderin.

COVID-19 nedeniyle, hazine departmanı Federal Hükümet tarafından vergi bitiş tarihini uzatılması konusunda talimat almıştır. IRS, 15 Nisan’a kadar ödemek zorunda olan kişi ve şirketler için herhangi bir ceza veya faiz olmayacağını belirterekten 15 Temmuz’a kadar izin verdiğini yayınladı.  Bu konuyla alakalı Illinois veya başka eyaletlerden henüz bir bilgi almadık.  Mümkünse, 15 Nisan’a kadar vergilerinizi tamamlamanız öneriliyor.  Eğer yapamıyorsanız, geç başvuru cezası almamanız için mevcut müşterilerimize otomatik erteleme alıyoruz. Bu gelişmeden etkilenen vergi formları 1040, 1040-SR ve 1120’dir.

Geçen yılki vergiler için bizimle çalıştıysanız, 15 Nisan’a kadar sizden haber alamazsak sizin için otomatik olarak bir erteleme yapıyoruz. Ertelemeyi ofis olarak zorunluluğumuz olmamasına rağmen sizi geç gönderme cezalardan korumak için yapıyoruz. Yeni bir vergi müşterimizseniz, sizin için bir erteleme alabilmemiz için lütfen tax@ozfield.com adresinden adınızı, soyadınızı, sosyal güvenlik numaranızı ve doğum gününüzü içeren bir e-posta gönderin.

Ortaklıklar ve S-Şirketleri beyanları 15 Mart’ta son buldu, mevcut müşterilerimiz için ertemeler zamanında tamamlandı.

Özet: Her birey 1.200 $ alacak, evli aileler 2.400 $ + çocuk başına 500 $ alacak. Tam teşvik ödemeleri kişi başına 75.000 ABD Doları veya aile başına 150.000 ABD Doları ve altı geliri olanlar ile sınırlıdır. Mektupta çekinizi alabilmeniz için Adresinizin IRS ile güncel olduğundan emin olun.

Ekonomiyi canlandırmak ve ihtiyaç sahiplerine yardım etmek için federal hükümet 1 Trilyon dolarlık teşvik paketi üzerinde anlaşma sağlamaya çalışıyor. Teşvik paketinin mevcut şartları aşağıdaki gibidir:

  • Her bir kişi, hazine departmanından posta yoluyla 1.200 $ (bu gece kongre toplantılarına göre miktar değişebilir) alacaktır.
  • Aileler ebeveyn başına 1.200 $, bağımlı başına 500 $ alacaktır. (4 kişilik bir aile 3.400 $ alacak)
  • Tam teşvik ödemesine hak kazanmak için, bireysel AGI’nın (gelirin) 75.000 ABD Doları’ndan az olması gerekir. Evli çiftler için 150.000 dolar.
  • 75.000 dolar geliri aşan bireyler, yaptıkları her 1.000 doları için teşvik ödemesini 50 dolar azaltacaktır, teşvik 99.000 $ ile sınırlandırılacaktır, yani geliriniz 99.000 doları aşarsa hiçbir şey alamazsınız.
  • Geliri 198.000 doları aşan aileler, yaptıkları her X doları için teşvik ödemesini X dolar azaltacaktır, teşvik 198.000 $ ile sınırlandırılacaktır, yani ailenizin geliri 198.000 $ ‘ı aşarsa hiçbir şey alamazsınız.
  • Tutarlar, 2018 vergi beyannamelerinize dayanacaktır. 2018’de vergi beyannameleri vermediyseniz, ancak 2019’da başvurduysanız, tutarlar 2019 vergi beyannamelerine dayanacaktır.

Teşvik ödemesinin size teslim edilebilmesi için IRS ile adresinizin güncel olduğundan emin olmanız gerekir. 2018’den beri taşındıysanız, adres değişikliği formunu doldurmanızı önemle tavsiye ederiz. Formun bağlantısı burada: https://www.irs.gov/pub/irs-pdf/f8822.pdf

Bu, kendi başınıza doldurabileceğiniz basit bir formdur. Yardıma ihtiyacınız varsa, size 50 $ hizmet ücreti karşılığında yardımcı olabiliriz.

Özet: SBA, teminatsız 25K $ ‘a, teminatlı 2M $’ a kadar Ekonomik Yaralanma Afet Kredileri sunmaktadır. Düşük faiz oranları. Mevcut borcu bu parayla yeniden finanse edemezsiniz ve sigortaya ihtiyacınız olacaktır.

Küçük işletmelerin bordro yapmasına ve işletmelerini aktif tutmasına yardımcı olmak için federal hükümet, SBA’ya sınırlı bir faiz oranı ile Ekonomik Yaralanma Kredileri teklif etmesini emretti, örneğin Illinois’de maksimum faiz oranı% 3,75. Şu anda 50 eyaletin tümü bu teşvik için uygundur ve daha fazla bilgiye aşağıdaki adresten ulaşılabilir: https://disasterloan.sba.gov/ela/

25.000 $ ‘ın üzerindeki krediler için teminat gereklidir ve SBA mevcut olduğunda gayrimenkulü teminat olarak alır. SBA, teminat eksikliği nedeniyle krediyi reddetmeyecektir, ancak SBA borçlunun mevcut teminatı taahhüt etmesini talep edecektir.

Yasalar, felaketin yol açtığı ekonomik yaralanmaları azaltmak için EIDL’leri 2.000.000 $ ile sınırlandırıyor. Her bir kredinin gerçek tutarı, SBA tarafından belirlenen ekonomik zarar, daha az iş kesintisi sigortası ve idari borç verme sınırına kadar olan diğer geri kazanımlarla sınırlıdır. SBA ayrıca, işletme ve / veya şirket sahiplerinden veya iştiraklerinden edinilebilecek potansiyel katkıları da göz önünde bulundurur. Bir işletme önemli bir istihdam kaynağı ise, SBA’nın 2.000.000 $ yasal sınırdan feragat etme yetkisi vardır.

EIDL uzun vadeli borçları finanse etmek için kullanılamaz ve kredi için sigorta gereklilikleri vardır. Bu program hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen bankanızla konuşun ve kredi başvurunuzla ilgili herhangi bir belgeye ihtiyacınız olup olmayacağını bize bildirin.

Özet: Kira / ipotek yardımı ile ilgili Federal veya Devlet Rehberliği yoktur. Gelecekteki gelişmeler bekleniyor. Ödeme yapamazsanız bankanızı / bankacınızı ve kredi kartı şirketlerinizi arayın.

Her ne kadar Mortgage ödeme ertelemesi ve Kira Yardımı ile ilgili federal veya eyaletlerden bir bilgi bulunmasada, birçok finans kurumu müşterilerinin ihtiyaçlarına göre yardım sunmaktadır. Şahsen bankamdan bir telefon görüşmesi aldım, eğer COVID-19 nedeniyle zorlanırsam bankamın 90 güne kadar ödemeleri erteleme programı varmış. Bu noktada diğer bankaların bununla nasıl başa çıktıklarından emin değilim, ancak şu anda mali sıkıntı yaşıyorsanız ve ödeme yapamıyorsanız, lütfen bankanızın bu tür bir programa sahip olduklarından emin olmak için bankanızı / bankacınızı arayın. Aksi takdirde, atlanan ödemeler sözleşmenizi ihlal edebilir ve haciz altına girebilir ve krediniz üzerinde düşük not alabilirsiniz. Bu bilgiler, kredi kartı ödemelerinizin yanı sıra otomobil kredileri için de geçerli olabilir.

Sigorta ödemelerini ertelemeyle ilgili federal veya eyaletlerden bir yönlendirme bulunmamaktadır. Ancak birçok sigorta şirketi, müşterilerinin yükünü azaltmak için esneklik sunmaktadır. Bu sadece meşru zorluklar için geçerlidir. Şu anda bizimle sigortalıysanız ve yardıma ihtiyacınız varsa lütfen ofisimi arayın (Pazartesi – Cuma, sabah 9dan akşam 5e).

Birçok eyalette sokağa çıkma yasağı nedeniyle, rideshare işi diğer işler gibi aşırı derecede etkilendi. Geleneksel olarak işsizlik yardımlarına tabi olmayan bu iş dalı, IDES tarafından COVID-19 nedeniyle bir istisna yapılabileceği haber makaleleri yayınlanmaktadır. Daha fazla bilgiye bu adresten ulaşılabilir: https://www2.illinois.gov/ides/Pages/default.aspx

FMCSA kısa süre önce COVID-19 salgını için doğrudan kurtarma çalışmaları için sürücü saatlerini kısıtlayan hizmet düzenlemelerini askıya aldı. Illinois, aşırı kilo permitlerinden feragat etmiştir. Taşınan yükün gıda, tıbbi malzeme, COVID-19 ile ilgili ekipman ve tıbbi veya diğer acil durum hizmetleri sağlayan personelin ihtiyaçlarını karşılamak için acil yardım çabalarını desteklemesi durumunda FMCSA saat kısıtlamasından feragat etmiştir. Pek çok dinlenme alanı farklı eyaletlerde kapatılmıştır, bu nedenle şirketlerin ve sürücülerin dinlenme noktaları konusunda ihtiyatlı kalmaları gerekir.

 

Gelişmeler oldukça sizinle paylaşacağız.

Sevgi ve saygılarımla,

Orkun Özkaymak, CPA